Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem, dla którego tworzenie stron internetowych jest pasją. Przez lata pogłębialiśmy swoją wiedzę i zdobywaliśmy niezbędne doświadczenie. Teraz nadszedł czas, aby wystartować! Tworzymy ambitny zespół, otwarty na współpracę i nowe pomysły. Rozumiemy, że strona internetowa jest nie tylko wizytówką firmy, ale też narzędziem marketingu oraz funkcjonującą maszyną, dlatego wybierając nas otrzymasz kompleksową usługę oraz opiekę dotyczącą strony internetowej.

tanie projektowanie stron internetowych

W dzisiejszych czasach spotykamy się na co dzień z mnóstwem nowinek technologicznych. Przeważnie korzystamy z nich, nie zdając sobie sprawy w jaki sposób one działają. Czemu? Zwyczajnie nie jest nam to potrzebne. Wykwalifikowani specjaliści i technicy upraszczają działanie najbardziej skomplikowanych mechanizmów i urządzeń w taki sposób, aby był on łatwy w obsłudze dla użytkowników. Podobnie jest ze stronami internetowymi. Skomplikowane linijki kodu, języki programowania, serwery, hostingi, itp. nie są ważne dla użytkowników. Oni chcą po prostu skorzystać z strony internetowej w sposób łatwy i wygodny.

Jeśli jednak jesteś osobą, która jest ciekawa w jaki sposób działają strony internetowe i w jaki sposób mógłbyś wykorzystać tę wiedzę w prowadzeniu własnej - zapraszamy do artykułu.

Opisując funkcjonowanie stron internetowych warto zacząć od wyjaśnienia kwestii zasadniczej. Gdzie ona jest? Pytając młodego dziecka, który odbył już pierwsze kontakty z komputerem i stronami internetowymi, odpowie pewnie ,,w komputerze”. Otóż i tak, i nie. Nie, bo oczywiście nie jest ona w naszym komputerze, przynajmniej pierwotnie się tam nie znajduje. Zostaje ona do nas przesłana. Tak, bo znajduje się ona na innym komputerze zwanym ,,serwerem”. Jest to komputer przeznaczony specjalnie do celów przechowywania i przesyłania danych o które ktoś w danym momencie poprosi.

Serwer przechowuje wszelkie dane dotyczące naszej strony www. Wszystkie grafiki, teksty, programy, które mają działać na naszej stronie, są również tam przechowywane. W momencie, gdy dany użytkownik wpisuje adres Twojej strony internetowej, serwer odpowiedzialny za przechowywanie tej strony otrzymuje informacje, że ktoś chciałby ją przejrzeć. Tymi danymi jest Twoja strona internetowa, to znaczy, wszelka zawartość która jest niezbędna do poprawnego wyświetlania jej w przeglądarce internetowej.

Ważnym elementem strony internetowej jest jej domena. Czyli adres za pośrednictwem którego ktoś może skontaktować się z serwerem, aby on udostępnił mu wszelkie informacje potrzebne do wyświetlenia się Twojej strony internetowej. Użytkownik wpisujący w przeglądarkę bezpośredni jej adres wysyła prośbę do serwera o udostępnienie treści do wyświetlenia. Domena jest bardzo ważna. Dzięki jej prostej nazwie może być bardzo łatwa do znalezienia przez zainteresowanych, a tym samym przynieść Tobie nowych klientów. Jest ona też niezwykle ważna jeśli chodzi o pozycjonowanie Twojej witryny w internecie. Niestety, popularne nazwy często są zajęte, a ich koszty wysokie. Jeśli poszukujesz odpowiedniej domeny dla Twojej firmy - skontaktuj się z nami! Wesprzemy Ciebie w tym przedsięwzięciu! :)

Ostatnim elementem jest właściwa strona internetowa, czyli wszystko co się na nią składa. Wzory graficzne, teksty, kod, sposób jej funkcjonowania, strony, podstrony, funkcjonalne dodatki w postaci czatów, formularzy kontaktowych, możliwości śledzenia aktywności za pośrednictwem narzędzi takich jak Google Analytics, Search Console, itp. Dzisiejszy klient przegląda strony również za pośrednictwem wielu urządzeń co sprawia, że pojawia się potrzeba odpowiedniego dostosowania strony internetowej również pod urządzenia mobilne. Oferujemy obsługę na każdym etapie prowadzenia takiej strony internetowej i zapraszamy Ciebie do współpracy! :)

Podsumowując w skrócie:
• Serwer odpowiada za przechowywanie Twojej strony internetowej i odpowiada na wszelkie zapytania o jej udostępnienie, a także udostępnia treści o które użytkownicy proszą.
• Domena jest swoistym adresem Twojej strony internetowej za pośrednictwem, której użytkownicy mogą Ciebie znaleźć.
• Strona internetowa to niejako kod odpowiadający za wyświetlanie się treści w przeglądarce internetowej i poprawne działanie strony.

Jak działa to w dużym skrócie?
1. Użytkownik wpisuje adres Twojej domeny w swoją przeglądarkę internetową.
2. Za pośrednictwem sieci informacja o poszukiwanej stronie jest przesyłana do serwera.
3. Serwer przyjmuje prośbę o udostępnieniu strony i wysyła wszelkie dane potrzebne do jej wyświetlenia do użytkownika, który o nią prosił.
4. Po otrzymaniu danych, przeglądarka je rozkodowuje i wyświetla stronę internetową użytkownikowi.

Mam nadzieję, że artykuł był dla Państwa przydatny :)

Życzę powodzenia w aktywności w internecie i jednocześnie zapraszam do kontaktu :)

Jakub Kmita - strony-internetowe.eu